no-img
فراتر از خود

عوامل انگیزه بخش در کسب و کار


فراتر از خود

ادامه مطلب

ZIP
عوامل انگیزه بخش در کسب و کار
zip
مارس 16, 2019

عوامل انگیزه بخش در کسب و کار


داشتن انگیزه در کار مثل موتور حرکتی است که انرژی مورد نیاز را تولید کرده و موجب شتاب در انجام کار می شود. پس ماباید عوامل انگیزه بخش را خوب بشناسیم. به همین منظور چهار عامل موثر در افزایش انگیزه بدین شرح شناسایی شده:

عامل اول: آنچه که افراد را در شرایط کارسخت و دشوار سرپا و فعال نگه می دارد نو آوری و آموزش مطالب به روز در حیطه ی شغلی است. به همین دلیل اکثر افراد دوست دارند در محیط کار با هیجان و نشاط بیشتری فعالیت کنند.

عامل دوم: بین کارکنان باید اعتماد وجود داشته باشد و محیطی که اینچنین هست باید افراد درجریان همه ی امور و پیشرفت کار باشند. آنان با برگزاری و حضور در جلسات و گرد همایی هایی منظم ومرتب شاهد توسعه و ترقی کارخود می شوند.

عامل سوم: با واگذاری کار و مسئولیت های مهم به کارکنان، آنان خودرا فردی قابل اعتماد و لایق دانسته و این حمایت موجب می شود که فرد احساس مسئولیت پذیری بیشتری کرده و قطعاً در قدرت تصمیم گیریشان تاثیر بسیاری می گذارد.

در نتیجه او خود را فردی ارزشمند و با کفایت درآن گروه به شمار می آورد.

عامل چهارم: بسیاری از افرادی که حس رضایت و خشنودی را از کار خود دارن و برایشان انگیزه بخش هست، این است که در محیط کار خود موقعیت رشد و پیشرفت وجود دارد. بنابراین آنان تصور می کنند در این شرایط می توانند مهارت بیشتری به دست آورند. در نهایت به ارتقای شغلی برسند. این تجارب تاثیر بسیار ارزشمندی در آینده ی آنان خواهد گذاشت .

مدیریت به روش مدیران موفق

بریان تریسی

 

 

 درباره نویسنده

adminsousan 3 نوشته در فراتر از خود دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *